On, ona i ONE. Szczęścia podobno nie dają. Lecz ich brak mocno utrudnia życie. A więc niezbędne, choć niby nieważne, a jednak o nie właśnie rozbija się co trzecia rozwodząca się para.

PIENIADZE. Pieniądze w związku, czyli kasa między nami.

Ten blog ma być właśnie o tym. Jaką rolę odgrywają pieniądze w związku miłosnym. Jak wpływają na uczucia, na seks, na codzienne bycie razem. Co się dzieje, kiedy między partnerami panuje nierównowaga finansowa? Jakie rozwiązania dzielenia pieniędzy w związku sprawdzają się najlepiej? Co na ten temat usłyszymy od psychologów i psychoterapeutów, a co doradzają prawnicy i finansiści? Co wreszcie mówią sami partnerzy.

Nasze związki robią się coraz bardziej skomplikowane, wchodzimy w nie nie tylko z bagażem przeżyć, lecz także rzeczy i zobowiązań finansowych. Ich energia obciąża nasze relacje romantyczne. Zainteresowało mnie jak pieniądze wpływają na emocje w parze, w związkach małżeńskich i tych nieformalnych.

Pieniądze – środek techniczny czy nośnik mocy? Nadmiar pomaga w związku czy paradoksalnie przeszkadza, i dlaczego? I dlaczego tak trudno o nich w związku rozmawiać?

Doskonale wiem, jakie problemy pieniądze stwarzają w związkach, bo sama je wszystkie miałam! Tobie chcę sprawę uprościć i mam nadzieję, że to, co znajdziesz na moim blogu przyda Ci się, zachęci do przemyśleń. Może zechcesz się nimi podzielić. Możesz opisać swoją historię w części „Z życia wzięte” lub napisać komentarz do interesującego Cie posta. Odpowiem na wszystkie maile.

Jeżeli temat was interesuje piszcie, polubcie na Facebooku Grupę „Kasa między nami” , polecajcie znajomym.

Zapraszam do kontaktu: