Mam na imię Małgorzata, za sobą wiele rozmaitych, ciekawych doświadczeń zawodowych, w Polsce i za granicą (kiedyś o nich może więcej napiszę), oraz osobistych – małżeństwa, związki partnerskie, dzieci małe i dorosłe, rodzice, teściowie i synowe. Obecnie pomagam innym –i sobie – w rozwoju jako coach. Moją misją jest zrozumienie, rozwój i wsparcie. Życie dało mi niepowtarzalne szanse nauczenia się zamieniania cytryn w lemoniadę, i pewnie nadal będzie tak interesujące.

Pieniądze odgrywają pouczającą rolę w moim życiu. Po pierwsze: jestem z nimi w dynamicznej relacji – może kiedyś rozwinę tę myśl. Po drugie – choć doszłam do jakiegoś poziomu, w pewnym momencie zrozumiałam, że to nie ich poszukuję w życiu. Po trzecie: kiedy już się pojawiły, usiłowały – i nadal czasami próbują – rozpychać się w moich relacjach z bliskimi.

  Wierz mi, doskonale wiem, jakie problemy pieniądze stwarzają w związkach, bo sama je wszystkie miałam!    

Zaczęłam im się więc bacznie przyglądać, szukać książek i odpowiedzi – skąd taka moc, dlaczego tak na nie reagujemy. Okazało się, że rad, jak zostać bogatym lub jak pomnażać pieniądze, jest wiele. Natomiast wiedzy, jak dawać sobie radę z pieniędzmi, które podobno rządzą światem – „Money makes the world go ’round”,  nie jest zbyt wiele. Do tego nasze związki robią się coraz bardziej skomplikowane, wchodzimy w nie z bagażem przeżyć, rzeczy i zobowiązań finansowych. Ich energia obciąża nasze relacje romantyczne i czasami je zabija.

Wtedy brakowało mi wsparcia osób, które poukładały sobie sprawy finansowe w związku, mają je przemyślane i pod kontrolą. Dlatego Tobie chcę sprawę uprościć, więc dzielę się tym, co odkryłam w trakcie moich poszukiwań.

Mam nadzieję, że to, co znajdziesz na moim blogu przyda Ci się, zachęci do przemyśleń. Może zechcesz się nimi podzielić. Możesz opisać swoją historię w części „Historie prawdziwe”; lub napisać komentarz do interesującego Cie posta.

We wpisach będę się dzieliła informacjami i opiniami, które znalazłam w książkach i wypowiedziach psychologów, terapeutów, filozofów polskich i zagranicznych, a także własnymi przemyśleniami na ten temat. Psychologią interesuję się od kilkudziesięciu lat. Mam duże doświadczenie praktyczne w coachingu.  Obecnie moją wiedzę rozwijam na studiach podyplomowych „Profesjonalny Coaching” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie 

A tak w ogóle, to przyjaciele określają mnie jako mądrą, ciepłą, silną kobietę o przenikliwym spojrzeniu i zaraźliwym uśmiechu. Mnie samej wydaje się, że najkrócej oddaje mnie określenie „Poszukująca”.

Pieniądze to nie wszystko, mam własne sposoby na szczęście. Poranki z wodą z cytryną, podaną przez życzliwą dłoń do łóżka i kilka ćwiczeń Qi gong, gdy patrzę na ogród fascynujący o każdej porze roku. Popołudniem spacery z psami po lesie, nad zalewem w Komorowie. Wieczorem – ogień na kominku, bliska osoba, mruczący kot, dobra książka lub ciekawy blog.

Mam nadzieję, że mój taki właśnie dla Ciebie będzie. Dziękuję, że spędzasz ze mną czas. Koniecznie napisz, czy to, co tu można znaleźć, jest dla Ciebie przydatne i o czym jeszcze mogłabym napisać.

 

Serdecznie Cię pozdrawiam,

Zapraszam do kontaktu:

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *